[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
جشن دانش آموختگان
..
:: نشست صمیمانه ریاست دانشگاه، معاونین و اعضای هیات نظارت بر تشکّل های دانشجویی با نمایندگان تشکّل های اسلامی دانشجویی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/23 | 
نشست صمیمانه ریاست دانشگاه، معاونین
و اعضای هیات نظارت بر تشکّل های دانشجویی
با نمایندگان تشکّل های اسلامی دانشجویی
این نشست روز دوشنبه ۹۹/۱۰/۲۲ از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۰۰ به صورت آنلاین برگزار گردید. در این جلسه که با حضور دکتر ذاکری رییس محترم دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی نژاد، رییس محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر واحدی معاون محترم آموزش، دکتر یزدانفر نماینده محترم وزیر در هیات نظارت بر تشکل­های اسلامی دانشگاه، دکتر ارجمندی معاون محترم فرهنگی اجتماعی و دکتر اکبرزاده سرپرست محترم مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه، با شرکت ۲۵ نفر از دبیران و نمایندگان تشکّل­های اسلامی دانشجویی دانشگاه برگزار شد. نقطه نظرات و مشکلات دانشجویان مطرح و با توجه به محدودیت زمانی، پاسخ های لازم ارائه گردید.
ابتدا پس از تلاوت قرآن کریم، دکتر ارجمندی ضمن خیرمقدم به مسئولین دانشگاه و نمایندگان تشکّل های دانشجویی، هدف از برگزاری جلسه بیان کردند، سپس جناب آقای دکتر ذاکری، ریاست محترم دانشگاه ضمن خوش آمد گویی به حضّار و تسلیت به مناسبت ایام فاطمیّه و ابراز امیدواری از استمرار این جلسات، به تشریح قسمتی از تسهیلات آموزشی، خوابگاهی و ...  ارائه شده به دانشجویان با توجه به شرایط کرونا پرداخته و نیز اقدامات انجام شده جهت طرح زیست بوم در دانشگاه، خواستار تعامل بین تشکل­ ها با همدیگر و نیز تعامل بیشتر تشکل­ ها با واحدهای مختلف دانشگاه شدند.
در ادامه دکتر اکبرزاده ضمن ابراز امیدواری بر استمرار این جلسات، اعلام نمودند در حال پیگیری جلسه مشابه با حضور نمایندگان انجمن­ های علمی و نیز نمایندگان کانون­های فرهنگی هنری دانشگاه هستند. سپس نمایندگان تشکّل­ ها در فرصت در نظر گرفته شده به بیان نظرات خویش پرداختند. خلاصه مسائل طرح شده توسط نمایندگان تشکّل­ ها به شرح ذیل است:
خانم علی­ محمدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان: چالش پیش ­روی انجمن را انتخابات شورای مرکزی با توجه به شرایط ناشی از کرونا دانسته و خواستار تعامل مجموعه معاونت فرهنگی اجتماعی شدند.
آقای بهمنی نماینده انجمن اسلامی آرمان دانشجویان: مشکل دانشجویان مقطع ارشد ورودی ۹۷ را جهت دفاع از پایان نامه با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع کرونا را اعلام و نیز برخی مشکلات دانشجویان جهت تهیه مواد و وسایل مورد نیاز کارهای عملی را یادآوری و خواستار ارائه تسهیلاتی از سوی دانشگاه برای حل این مشکلات شدند.
آقای ادریسی نماینده بسیج دانشجویی: به ذکر مشکلاتی پرداختند که دانشجویان با آن مواجه هستند. از جمله: ناهماهنگی در بین دانشکده ­ها در نحوه ارائه دروس، وجود برخی پیش شرط­­ های تبعیض آمیز در ارائه برخی دروس، مشکلات ارائه خوابگاه، مشکل دانشجویان کارشناسی در دفاع از پروژه و تقلیل تعداد دفعات مجاز جهت ارائه، وجود قوانینی در دانشگاه که بعضی اوقات هزینه بر دانشجویان تحمیل نموده و به نظر می­ رسد تامین بخشی از هزینه­ های دانشگاه از این طریق می­ باشد و مشکل خوابگاه دانشجویان متأهل یک موضوع مهم است که امیدواریم دانشگاه چاره اندیشی نماید.
ایشان با ابراز امید به حل این مشکلات، خواستار هماهنگی بین واحدهای دانشگاه و اصلاح رفتار برخی اساتید و کارشناسان شدند.
آقای شاهی انهر دبیر کنگره شهدا: ضمن ارائه فلسفه تشکیل کنگره، که همانا زنده نگهداشتن و ترویج فرهنگ شهادت است، گزارشی از  فعالیت­ های کنگره در فضای مجازی را ارائه و خواستار بهبود و ارائه امکانات مادی و معنوی بیشتر جهت فعالیت در فضای مجازی شده و خبر جهش کیفی در فعالیت ها و همچنین برنامه­ های نوینی در راستای فعالیت های کنگره شهدا را اعلام کردند.
خانم افشاری نماینده انجمن اسلامی رویش: ضمن اظهار لزوم بهبود فعالیت­ ها در فضای مجازی و جلوگیری از گسست ارتباط با دانشجویان، خواستار ارائه تسهیلاتی برای معرفی تشکّل ها به دانشجویان به ویژه دانشجویان نوورود شدند.
آقای غریب شاهی نماینده مجمع ایثار: ضمن بیان تشکّر از دکتر ارجمندی که در دوران فعالیت خویش به عنوان معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه، با توجه به محدودیت­های ناشی از بیماری کرونا، در فعالیت­های فرهنگی تحوّل قابل توجهی ایجاد کرده ­اند، خواستار جلسات بعدی در زمان بهتر شده و گزارشی از فعالیت های مجمع که با همکاری و تعامل سایر تشکّل­­ های دانشگاه انجام شد ارائه نمودند. از جمله جشنواره گلبرگ که با دغدغه مسئله حجاب و عفاف آغاز و با استقبال چشمگیر از سوی سایر دانشگاه ­ها در سطح ملی برگزار گردید.
آقای یکه خانی نماینده مجمع دانشجویان حزب الله: خواستار ادامه این جلسات در زمان بهتری شده، بحث برچسب زنی­ ها در رابطه با فعالیت­­ های فرهنگی را مطرح و نیز  تقاضای حمایت از فعالیت در فضای مجازی نظیر مسابقات کتابخوانی و کر­سی­ های آزاداندشی شدند. از دیگر درخواست­ های ایشان بحث شفافیت مالی و ارائه گزارشات مالی شفاف در رابطه با فعالیت­ های دانشگاه شدند. و خواستار فضای مطلوب تری برای ارائه اندیشه ها گردید.
آقای اسمی دبیر مجمع دفاتر فرهنگی: ضمن ابراز امیدواری از نمادین نبودن برنامه، خواستار استمرار این جلسات و برگزاری در زمان مناسب شده، تلاش جهت ایجاد شور و نشاط و امید بین دانشجویان را یادآور گشته، خواستار تلاش جهت حل مشکلات آموزشی، خوابگاهی و ... دانشجویان و سعی بر عدم بروز این­ گونه مشکلات شدند. توجه به سبک زندگی دانشجویان در برنامه ریزی آموزشی و نیز کنترل فضاهای مجازی از دیگر موارد طرح شده توسط ایشان بود و تاکید داشتند که باید همه ما توجه به نشاط روحی و معنوی دانشجویان داشته باشیم.
آقای یوسفی دبیر هیات شهدای گمنام: ضمن بیان این نکته که شهدای گمنام تشکّل مستقل نبوده و فعالیت­ های آن به صورت ستادی و با همیاری دانشجویان دانشگاه، که برخی عضو سایر تشکّل­ ها و کانون­ ها هستند صورت می­ گیرد، خواستار تعامل بین معاونت های مختلف و تسریع در انجام امور اداری مربوط به مراسم های مذهبی شدند.
آقای اکبری اردکانی دبیر هیات محبان الحسین(ع): با ذکر نقاط قوت سامانه آموزش مجازی، خواستار تسهیلات بهتر جهت ارائه خوابگاه، به خصوص برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی شده، با تشکر از مجموعه معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه در تعامل با فعالین فرهنگی در حمایت های مادی و معنوی و توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا، خواستار ارائه فضایی جهت معرفی و بهتر دیده شدن فعالیت­­ های تشکّل­ ها شدند.
دکتر ذاکری: قول مساعد مبنی بر ایجاد بستر مناسب
جهت فعالیت تشکّل ­ها در فضای مجازی
در ادامه برنامه دکتر ذاکری رییس محترم دانشگاه، ضمن جمع بندی موارد مطرح شده، اعلام نمودند که امسال هیچ گونه کاهش بودجه نباید در فعالیت ­های فرهنگی، بخصوص دانشجویی، نسبت به سال ۹۸ داشته باشیم و خود شخصا پیگیر این موضوع و رفع مشکلات احتمالی خواهم بود. ایشان هم چنین ضمن تاکید بر لزوم رعایت قانون، اعلام نمودند که در صورت وجود شرایط خاص در کمیته ­های منتخب آموزشی دانشکده ها به این موارد پرداخته و در حد امکان سعی بر مساعدت جهت رفع مشکلات این دانشجویان می­ گردد.
ایشان همچنین قول مساعد مبنی بر ایجاد بستر مناسب جهت فعالیت تشکّل ­ها در فضای مجازی، خواستار پیگیری امور از طریق معاونت فرهنگی و مرکز فاوای دانشگاه شدند. آقای دکتر ذاکری ضمن امید به افزایش روحیه امید، خودباوری و پویایی بین دانشجویان از طریق فعالیت ­های دانشجویی، اعلام نمودند جلسه بعدی هیات رییسه دانشگاه با نمایندکان تشکّل­ ها در نیمه دوم اسفند برگزار و انشاءالله در آن جلسه برنامه­ های تشکل­ ها در جهت دستیابی به اهداف یادشده جهت اجرا در سال ۱۴۰۰ ارائه گردد.
در ادامه جناب آقای دکتر واحدی معاون محترم آموزش دانشگاه ضمن تاکید بر رعایت قانون، اظهار نمودند محدودیت جدید در رابطه با دفاع از پایان نامه ­ها نداشته و تسهیلات مختلفی جهت کمک به دانشجویان در نظر گرفته شده ­است مانند: عدم محاسبه مشروطی و حذف دروسی که در آن نمره قبولی کسب نشده. این تسهیلات جهت ترم قبل بوده، که اولین ترم ارائه شده به صورت مجازی و با در نظر گرفتن مشکلات روی داده ناشی از شیوع بیماری کرونا بوده.
ایشان ضمن بیان این نکته که دانشگاه علم و صنعت از دانشگاه­ های پیشگام در اتخاذ رویکردهای مقابله ای با شرایط ناشی از شیوع کرونا بوده و بیان موفقیت های سامانه آموزش مجازی، تلاش در جهت رفع مشکلات را یادآور گشتند. ایشان هم­چنین به مساعدت کمیته های منتخب در دانشکده­ ها جهت موارد خاص و اضطراری را اعلام نمودند. در مورد مشکلات ناشی از رفتارهای تبعیض ­آمیز و یا خارج از عرف نیز خواستار ارائه مصداق، با هماهنگی جناب دکتر ارجمندی گشته و قول پیگیری در این موارد را دادند.
معاون محترم آموزش دانشگاه: بررسی ­های لازم جهت برطرف
کردن مشکلات  آموزشی انجام
و اقدامات موثری در این
رابطه انجام شده و یا در حال انجام است.
معاون محترم آموزش دانشگاه هم چنین ذکر نمودند که بررسی ­های لازم جهت برطرف کردن مشکلات آموزشی انجام و اقدامات موثری در این رابطه انجام شده و یا در حال انجام است.
سپس جناب آقای دکتر ارجمندی معاون محترم فرهنگی اجتماعی با تشکّر از حضّار، در رابطه با مسائل مطرح شده پاسخ ­هایی به شرح زیر ارائه نمودند:  ایشان با رد هرگونه رفتار تبعیض آمیز و برچسب زنی­ های معمول در فضای سیاسی نسبت به فعالیت­ های تشکّل ­ها در مجموعه معاونت فرهنگی، با توجه به شرایط گفته شده، فعالیت های بسیاری در حوزه فرهنگی صورت گرفته است. فعالیت­ هایی مانند: تاسیس دفتر ارتباط با اولیاء و کانال­ های مربوطه، راه­ اندازی کانال های ارتباطی با دانشجویان نوورود در سطح دانشگاه و نیز دانشکده­ ها، تشکیل گروه مشاوران دانشجویی ویژه دانشجویان نوورود جهت پیگیری و کمک در رفع مشکلات این دانشجویان، برگزاری برنامه استقبال از دانشجویان نوورود در ۲ بخش دانشجویی و والدین که در هر بخش با استقبال بیش از ۶۰۰ نفر مواجه بودیم. برگزاری برنامه ­های مناسبتی مختلف توسط مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی.
آقای دکتر ارجمندی : ضمن اعلام حمایت های صورت گرفته از
برگزاری برنامه­ های متنوع
از سوی تشکّل ­ها،
خواستار رعایت موارد قانونی و نظم و برنامه­ ریزی
در انجام فعالیت از سوی تشکّل­ ها هستیم.
ایشان ضمن اعلام حمایت های صورت گرفته از برگزاری برنامه­ های متنوع از سوی تشکّل ­ها، خواستار رعایت موارد قانونی و نظم و برنامه­ ریزی در انجام فعالیت از سوی تشکّل­ ها شدند تا هماهنگی­ های لازم در زمان کوتاه ­تری انجام شده و شاهد بهبود کیفیت این برنامه ­ها باشیم.
در ادامه آقای دکتر ارجمندی به بیان اقدامات صورت گرفته جهت کاهش مشکلات فعالیت تشکّل­ ها پرداختند. مواردی مانند: انجام امور اداری تا حدّ مقدور در فضای مجازی، تعامل بیشتر و بهتر مجموعه فرهنگی در تسریع روند اداری که در بسیاری موارد در ساعات دیر وقت و خارج از ساعت اداری دانشگاه هماهنگی لازم و پاسخ گویی صورت گرفته است، حمایت ­های لازم مالی جهت فعالیت در فضای مجازی، از جمله پرداخت هزینه ­های اجاره فضا در اسکای روم، اختصاص فضاهای اختصاصی در سامانه آموزش مجازی دانشگاه به تشکّل­ ها.
ایشان هم چنین ذکر نمودند که در حال پیش بینی اختصاص فضایی در سامانه های دانشگاه جهت معرفی و ارائه بهتر فعالیت تشکّل­­ ها هستیم. ضمنا یادآور شدند که امسال هیچ برنامه­ ای از سوی تشکّل ­ها که به موقع و با کسب مجوز باشد با مشکل مالی مواجه نبوده است.
آقای دکتر ارجمندی :
امسال هیچ برنامه­ ای از سوی تشکّل ­ها
که به موقع
و با کسب مجوز بوده با مشکل مالی مواجه نشده است.
سپس معاون فرهنگی دانشگاه خواستار تعامل بهتر عزیزان تشکّل ها گشته و پرهیز از بی برنامه ­گی و رعایت موارد قانونی را متذکّر شدند و در آخر بیان داشت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی با حضور و خرد جمعی دانشجویان امکان دارد و باید همه با هم همفکری کنیم تا بتوانیم دامنه خدمت خود را بالاتر ببریم.
آقای مشمول از کنگره شهدا خواستار تعامل بهتر اساتید با دانشجویان با توجه به مشکلات حضور فیزیکی شده و نیز خواستار بهبود روند جاری در کتابخانه مرکزی شدند.
آقای دکتر واحدی ضمن یادآوری مجدد اقدامات صورت گرفته جهت بهبود وضعیت سامانه آموزش مجازی دانشگاه، اقدام در اختصاص فضا در این سامانه برای معرفی و انجام فعالیت ­های تشکّل­ ها را برعهده مرکز فاوای دانشگاه دانسته و دکتر ارجمندی نیز قول پیگیری لازم را دادند.
در خاتمه دکتر ذاکری رییس محترم دانشگاه ضمن تاکید بر استمرار این جلسات، برگزاری جلسه بعدی را در نیمه دوم اسفند ماه یادآوری و خواستار ارائه برنامه­ های تشکّل ­ها جهت دست یابی به اهداف طرح شده در سال ۱۴۰۰ در جلسه مذکور شد. ایشان با تشکر از مجریان این جلسه و آرزوی ریشه کن شدن بیماری منحوس کرونا، جلسه را با ذکر صلوات بر حضرت محمد(ص) و خاندان پاک ایشان به پایان رساندند.
در انتها دکتر اکبرزاده ضمن قول پیگیری تشکیل جلسه بعدی در اسفندماه، از حضار جلسه تقدیر و تشکّر نموده، از ایزد منان توفیقات روزافزون الهی برای شرکت کنندگان را خواستار شدند.
 

دفعات مشاهده: 180 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد